Jdi na obsah Jdi na menu
 


Roverská vlastivěda - Skvostné výhledy do kraje roverského

9. 2. 2016

Ahoj kamarádi,

mám tu pro vás další díl Roverské vlastivědy....tentokrát vás pozvu na místa odkud je krásný výhled do kraje roverského. Stačí uhnout ze značené cesty nenápadnou pěšinkou mezi skalami a najednou se vám ze skal otevře krásný pohled do kraje roverského.

A začneme nejznámější roverskou vyhlídkou

ČAP

Asi 2km od vesničky s názvem Pavličky je krásná skalní vyhlídka se skalním útvarem ve tvaru palice...pozůstatky skalního hradu a samozřejmě nádherným výhledem. Ze skalního hradu se zachoval jen malý sklep a asi kruhová hradní zásobárna. Tak až se pokocháte výhledy a prolezete si to tu...půjdeme dál.

SŘÍBRNÝ VRCH

Necelé 2 km na jih od vrchu Vlhošť a 5 km východně od obce Blíževedly je kopec zvaný Stříbrný vrch nebo též Stříbrňák. Stačí odbočit ze značené modré cesty, která pod Stříbrňákem vede a pěšinkou mezi skalami vylézt na skály a naskytnou se vám nádherné výhledy ... Vlhošť...Ronov...skály u Hvězdy...prostě krása.

VYHLÍDKA NA MODRÉ

Tohle místo vlastně nemá na mapách žádný název a tak jsem ho nazval "vyhlídka na modré". dostanete se sem od Stříbňáku po modré...dojdete ke dřevěným schodům a za nimi je malá odbočka na skalní plošinu, ze které je výhled na okolní skály a lesy. My jsme tohle místo pojali ...pokud tudy jdeme...jako občerstvovací stanici s odpočinkem. smiley tak občerstvit se,,odpočinout si a jdeme dál.

MARTINSKÁ STĚNA

Pokud půjdete z obce Skalka po červené značené cestě, tak asi 1km za Husou je další výhledové místo. Není to klasická vyhlídka, ale spíš výhledová cesta na hraně skal. Je to krásné skalnaté místo...porostlé vřesem a roverskými borovicemi. Pohledy do hlubiny Komářího dolu a na okolní skály a lesy vás určitě uchvátí.

VLHOŠŤ

No a dnešní pouť za výhledy do kraje roverského zakončíme na kopci, který miluju..na Vlhošti. Samotný kopec je porostlý lesem včetně vrcholu a pokud se tam vydáte, budete mít dost omezený výhled. Protože na území přírodních rezervací je mimo značené cesty pohyb turistů zakázán, je vrchol pro veřejnost nepřístupný, ale stačí odbočit nenápadnou pěšinkou a ocitnete se na plošinách skal, odkud je krásný pohled na Ronov... Malý Vlhošť a na lesy a skály v okolí. Na sousedním Malém Vlhošti jsou zase krásné výhledy na Vlhošť a další okolní skály.

Tady je celá fotogalerie k článku
Zdroj: http://ceskolipsky.denik.cz/zpravy_region/vlhost-svedek-vlkodlacich-rejdu20101219.html

A to už je dnes zase vše. Suchou stezku a krásné rozhledy.

Tak zas někdy ahoj

TOULAVEJ