Jdi na obsah Jdi na menu
 


Písnička před vandrem - Záchranná mise

28. 4. 2015

Ahoj kamarádi,

dlouho jsem přemýšlel, jakou písničku tentokrát vyberu a pak jsem čirou náhodou narazil na skladbu, kterou společně zpívají Míša Leicht z kapely Cop a Robert Křesťan (Trapeři, Poutníci Druhá tráva) a která se jmenuje Záchranná mise. Ta skladba mě okamžitě zaujala a začal jsem trochu hledat nějaké info...není to sice trampská skladba, ale doufám, že mě neukamenujete za to, že sem dám skladbu countryovou nebo spíš bluegrassovou až country-rockovou.

Ale přeci jen něco trampského jsem našel yes Míša Leicht je jako mladíček dobře zapsán u trampské plzeňské enklávy, kde společně s mladým Míšou Rörichem, synem známého Bédi Šedivky a jinými hráli v hospodě u Havránků své nekonečné večery při písních a kytaře. Hospůdka mnohdy uvítala dnes taky známého Jaroslava Samsona Lenka (HOP TROP - Spojené osady severu) a především známé plzeňské trampské sestavy - Mulén či Svornost.

 

http://www.folktime.cz/soubory/krestan_leicht_bggarden05.jpg

Originál skladby je od Krise Kristoffersona a má název Rescue Mission - nazívali a nahráli ji Kris Kristofferson and Band (Bob Neuwirth, Roger McGuinn, Seymour Cassell)

S kapelou Cop se znám osobně a na Roberta Křesťana a Druhou trávu vždy rád zajdu...taky jeden důvod, proč jsem skladbu vybral wink.

Druhá tráva i Cop patří k ozdobám multižánrových českých a slovenských hudebních festivalů a bez nadsázky se dá říct, že řada jejich skladeb zlidověla. Každá z kapel se během let vydala svou cestou a v současnosti se profilují vlastním osobitým zvukem a repertoárem.

foto: Vítek Školník Urban ©

Hudebníci Copu i Druhé trávy se před několika lety potkali společně ve studiu během natáčení alba Dueling Fingers, což byl projekt banjistů Luboše Maliny (DT) a Martina Fridricha (Cop), Přestože je album převážně instrumentální, jeho ozdobou je píseň Záchranná mise (Rescue Mission) od Krise Kristoffersona, kterou si společně „vystřihli" frontmani obou kapel Robert Křesťan a Míša Leicht. Špičky českého bluegrassu i uspořádali společný koncert a představili zde skladby z alba Dueling Fingers a Druhá tráva nacvičila něco z repertoáru Copu a Cop pak něco od Druhé trávy. Závěr koncertu patřil velkému finále, během kterého se na pódiu objevili muzikanti obou kapel.

foto: Vítek Školník Urban ©

*       *       *       *       *       *

Fotky v článku jsou přezaty z

Fotoohlédnutí za Bluegrass Garden  na stránkách 

Výsledek obrázku pro folktime

*       *       *       *       *       *

Tak ale už dost infa a pojďme si obě verze poslechnout...nejprve českou verzi Záchranná mise - Robert Křesťan a Míša Leicht.....záznam je z 29. 5. 2010, Jamboree Strakonice, píseň z CD Dueling Fingers banjistů Luboše Maliny a Martina Fridricha, hrají členové Druhé trávy a Copu.

A teď originál Rescue Mission od Kris Kristofferson and Band (Bob Neuwirth, Roger McGuinn, Seymour Cassell)

Takže doufám, že se vám dnešní Písnička před vandrem aspoň trochu líbila....a slibuju, že příště dám určitě písničku trampskou.

Tak hezké vandry a suchou stezku.

Toulavej