Jdi na obsah Jdi na menu
 


Písnička před vandrem - Wabi Ryvola - Kamarád les

20. 2. 2018

Ahoj kamarádi,

dnes jsem pro vás do rubriky PÍSNIČKA PŘED VANDREM vybral písničku od Wabiho Ryvoly  Kamarád les, která vyšla na CD Poslední defilé.

Mám lesy rád
jsou to mí kamarádi
sosny mě svádí
abych šel s nima spát
mám trávu rád
když ji slunce ráno hladí
mně to nevadí
že rosu v botách mám

¨mqdefault.jpg

 Všechny nahrávky na tomto albu byly pořízeny v soukromí a na slezinách mezi kamarády, při různých příležitostech. Prostě tam, kde se Wabi rád pohyboval a kam bytostně patřil i když si občas šťavnatě zanadával. Písnička Kamarád les přesně vystihuje to, co Wabi miloval ... a nejen Wabi, ale všichni trampové...tuláci ... čundráci. Je to láska k lesu...k toulkám lesem a vůbec přírodou.

http://www.pisnicky-akordy.cz/images/com_lyrics/albums/1/wabi-ryvola-posledni-defile.jpg

Tony Linhart k tomuhle albu napsal sleevnote, tak si přečtěte, jak tahle deska vznikala:

CD Poslední defilé   Presston 1995
Tony Linhart

Nechte si ty kecy!

Jako bych slyšel Wabi Ryvolu, kterak mi laje z nebeských dálek. Přesto tvrdošíjně začínám psát znovu a znovu a v duchu se nedávno zemřelému klasiku trampských písní omlouvám. Hora zmačkaných papírů, plná nedotažených myšlenek kolem mě narůstá a já se sám sobě snažím vysvětlit, že tenhle neopakovatelný výběr unikátních nahrávek, je třeba doprovodit, alespoň několika slovy.

Všechny nahrávky byly totiž pořízeny v soukromí a na slezinách mezi kamarády, při různých příležitostech. Prostě tam, kde se Wabi rád pohyboval a kam bytostně patřil i když si občas šťavnatě zanadával. Rozdíl od doposud známých studiových nahrávek je více než patrný. Tady Wabi opravdu žije a dokáže své posluchače dostat do té podivuhodné a zvláštní atmosféry, kterou jsme tak rádi spolu s ním prožívali. Různá zaškobrtnutí v textu a známá nedisciplinovanost interpreta tady patří k věci a dokonce vám nebude vadit ani to, že nahrávky pořídili kamarádi - nadšenci na přístroje všelijakých kvalit, jen ne profesionálních.

Dlouho jsme kupříkladu váhali se zařazením písně "Noci" pro její technickou kvalitu. Pak jsme si, ale řekli, že bychom vás mohli ochudit o jednu z nejzajímavějších písní, které kdy Wabi napsal. A tak mají "Noci" své místo na albu a vy při přehrávání vedlejší pocit, že vašemu přístroji nějak zhrubl hlas. Přesto se vám slova písně budou vracet jako děj skvělého filmu, který jste si oblíbili.

Díky kamarádům z osady "Paběrky" jmenovitě Fredovi, Malé Saše, Šamanovi, Šlahounovi a Petříkovi, kteří ochotně zapůjčili své soukromé nahrávky, si opět jako zázrakem, můžete posedět při písničkách Wabi Ryvoly a spolu s ním se opět zatoulat do jeho neobyčejného světa. Za nezištnou pomoc při sestavování alba patří naše poděkování i kamarádu "Mírovi" z osady "Cejch" a kamarádům "Strunce" a "Vokounovi" z Plzně.

To co pro předválečnou generaci trampů znamenal Jarka Mottl, to pro nás pozdější znamená "Wabi Ryvola". Přejme mu pohodu a dostatek pěnivého moku v nebeském campu. Tam nahoře je modrá obloha určité modřejší, trampové zelenější a pivo pěnivější. A když ne, tak lidé s tím "zvláštním znamením", kterým byl poznamenán i Wabi Ryvola, se vždycky nějak protlučou.

A tady už vám písničku Kamarád les nabízím

 

No a to už je zase vše. Takže si poslechněte tuhle krásnou a zajímavou Wabiho píseň ...nalaďte hudební nástroje a hurá na vandr. Loučím se s vámi svým tradičním pozdravem....suprové vandry a suchou stezku.

 

Ahoj

TOULAVEJ

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář