Jdi na obsah Jdi na menu
 


Písnička před vandrem - Tuláckej ráj

7. 5. 2014

Ahoj kamarádi,

blíží se víkend a má být krásné letní počasí...tak se běžte toulat...šup šup.

.

 

Nedávno jsem poslouchal první album skupiny Roháči z roku 1990. V tom roce získali Roháči i Zlatou Portu. Na albu je píseň Toulavej, ale je tam i Tuláckej ráj...píseň, která by mohla být hymnou mojí skupiny Toulavou stezkou.

 

rohaci---rohaci-1_nahled.jpg

Skupina Roháči je z podkrušnohorského městečka Loket. Vznik této skupiny se datuje od jara roku 1975, kdy se pár kamarádů domluvilo na společném muzicírovaní, základ tvořili také někteří bývalí členové sokolovské skupiny Plížák....takže příští rok oslaví 40. narozeniny.

Jak už jsem psal výše na albu z roku 1990 byla skladba Tuláckej ráj.

Řekněte, tuláci, řekněte, proč dálka vás ve vočích zabolí,
řekněte, tuláci, řekněte, proč toužíte po malým údolí,
po kraji, kterej zavoní senem a mateřídouškou,
po ráji v ztraceným údolí, po trávě vonící bouřkou,
ptejte se, tuláci, větrnejch stran,
ptejte se, kde leží malej tuláckej ráj.


To je část textu písně....každý z nás má nějaký svůj oblíbený tulácký ráj...někdo se rád toulá ve skalách a lesích Roverek....někdo na Kokořínsku...jiný třeba u Oslavky. My s přítelkyní jsme si za náš oblíbenej TULÁCKEJ RÁJ vybrali Brdy....údolíčka brdských potoků a potůčků....krásné lesy...bohužel poslední dobou narušené těžbou dřeva....najdou se tu i skály. Pokud uhnete ze značených cest, nemusíte celý den potkat žádné lidi a naopak, když se budete toulat potichu, potkáte i jeleny, divočáky nebo lišku.

Takže vám přeju, abyste si užili víkendové toulání a přidávám klip písničky Tuláckej ráj, který jsem doplnil fotkami z jedněch toulek na Brdech.

Tak ahoj zase příště

Toulavej