Jdi na obsah Jdi na menu
 


Písnička před vandrem - Trio K.T.O. - River Boat

3. 5. 2017

Ahoj kamarádi,

tento týden jsem zas přemýšlel jakou písničku zařadit do rubriky PÍSNIČKA PŘED VANDREM. .Před nějakým časem mě inspirovala Dana Vacková (manželka Franty Hackera...šerifa Ztracenky a kapelníka K.T.O.). Dana tehdy dala na Facebook staré fotky K.T.O. a na můj ohlas pronesla: jdeme do retra. Tak jsem se tehdy rozhodl, že  taky půjdu do retra...a to do retra hodně letitého....smileywink...tehdy byla v PÍSNIČCE PŘED VANDREM písnička Hombre...dnes tedy nabízím tu druhou písničku z toho singlu...tedy River Boat.... je to vlastně skladba ze začátků skupiny KTOkto2_002.jpg

Nejprve výstižné info o začátcích skupiny K.T.O. .... vlastně Tria  K.T.O. od Ronalda Krause (zadní strana singlu River Boat a Hombre). 

Kliknutím na obrázek jej zvětšíte.

KTO

Skladba River Boat je americká lidovka ...text napsal Jiří George Fallada a vyšla na singlu v roce 1969.

Zde ještě přední strana singlu (SP)

KTO

Skupina K.T.O. (Kamarádi táborových ohňů) byla založena v Praze v roce 1963 jako trio: František Hacker (zpěv, kytara), Vladislav Morava (zpěv, kytara) a František Turek (zpěv, banjo).

1-kto.jpg

V této sestavě hraje i na tomto singlu ... jako host s nimi na singlu hrál sólo na kytaru František Ferry Friedrich, který s K.T.O stále spolupracoval ... bohužel v roce 2013 ve věku 85 let odešel do muzikantského nebe.

Ale už dost slov a pojďme si pustit skladbu River Boat.

 

Takže to už je zase vše...přeju hezké vandry.

Suchou stezku...na Brdech...na Roverkách....a nebo kdekoliv, kde je vám fajn.

Toulavej

 
 
Reklama
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář