Jdi na obsah Jdi na menu
 


Písnička před vandrem - Trio K.T.O. - Hombre

Ahoj kamarádi,

tento týden jsem zas přemýšlel jakou písničku zařadit do rubriky PÍSNIČKA PŘED VANDREM. Nakonec mě inspirovala Dana Vacková (manželka Franty Hackera...šerifa Ztracenky a kapelníka K.T.O.). Dana dala na Facebook staré fotky K.T.O. a na můj ohlas pronesla: jdeme do retra. Tak jsem se rozhodl, že dnes taky půjdu do retra...a to do retra hodně letitého.smileywinkkto2_002.jpg

Vybral jsem jednu písničku K.T.O.  dá se říct z jejich začátků.

Nejprve výstižné info o začátcích skupiny K.T.O. .... vlastně Tria  K.T.O. od Ronalda Krause (zadní strana singlu River Boat a Hombre). 

Kliknutím na obrázek jej zvětšíte.

KTO

Z tohoto singlu jsem vybral skladbu Hombre ....složil ji Sláva Kunst, text napsal Jaroslav Navrátil a vyšla na singlu v roce 1969.

Zde ještě přední strana singlu (SP)

KTO

Skupina K.T.O. (Kamarádi táborových ohňů) byla založena v Praze v roce 1963 jako trio: František Hacker (zpěv, kytara), Vladislav Morava (zpěv, kytara) a František Turek (zpěv, banjo).

1-kto.jpg

V této sestavě hraje i na tomto singlu ... jako host s nimi na singlu hrál sólo na kytaru František Ferry Friedrich, který s K.T.O stále spolupracoval ... bohužel v roce 2013 ve věku 85 let odešel do muzikantského nebe.

Ale už dost slov a pojďme si pustit skladbu Hombre.

Takže to už je zase vše...přeju hezké vandry.

Suchou stezku...na Brdech...na Roverkách....a nebo kdekoliv, kde je vám fajn.

Toulavej