Jdi na obsah Jdi na menu
 


Písnička před vandrem - Strom

Ahoj kamarádi,

je tu zase víkend a s ním vám opět nabízím PÍSNIČKU PŘED VANDREM. Dlouho jsem přemýšlel...hledal a vybíral, až jsem nakonec narazil na písničku Strom od kapely Popelky. Tato písnička zasáhla asi hodně lidských srdcíí. Je to smutný příběh o stromu, který překážel ve výstavbě cesty, tak byl pookácen..nakonec byla cesta postavena kus vedle...a zůstal jen pařez....bohužel takových skutečných příběhhů se děje v naší přírodě hodně. Takže si tu přírodu chraňme. Písničku Strom napsala Jiřina Doležalová a na Portě v Olomouci ji hrály Popelky z Litvínova.

Folkovou skupinu Popelky vytvořily dvě sesterské dvojice, Monika a Barbora Cellerovy a Ivana a Šárka Proschovy. Věkový průměr skupiny patnáct let nebyl překážkou tomu, aby se Popelky staly jednou z nejvýraznějších folkových skupin sedmdesátých let. Autorská Porta z roku 1976 předznamenala další čtyři Porty interpretační z let následujících.

Takže Popelky a Strom.

Do svého repertoáru ji převzala i brněnská trampská skupina Ozvěna. Člen skupiny Petr "Pitt" Vyhlas - zpěv, 12 strunná kytara o této písni prohlásil:

Jsem rád,že písnička Strom v lidech vzbuzuje tolik pozitivních emocí.Když jsme ji slyšeli poprvé v  roce 1978 v Olomouci na Portě,hned nás zasáhla.Máme ji v repertoáru 30 let a pořád se nám nepřehrála.,patří mezi naše nejvíce hrané skladby.

Zde vám ještě nabízím verzi skupiny Ozvěna z vystoupení na festivalu Bystřické Banjo - Velká Bystřice 22.10.2011

A to už je vše...přeju suchou stezku na vašich víkendových vandrech a za týden zas ahoj.

Toulavej

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář