Jdi na obsah Jdi na menu
 


Písnička před vandrem - Skála

10. 6. 2015

Ahoj kamarádi, dnešní PÍSNIČKA PŘED VANDREM není přímo trampská...je to spíš taková folková balada...jmenuje se SKÁLA a je z repertoáru skupiny FOLK TEAM.

Budeš na skále stát,
já budu ta skála,
budeš třešňový sad,
na mém úbočí.

https://www.beatpoint.cz/wp-content/uploads/2018/01/ft11.jpg

Pochází z alba Nebudu, které vznikalo v květnu 2012 v brněnském studiu Indies. Skupina je natáčela ve složení: Ivan Huvar (kytara, mandolína, zpěv), Roman Venclovský (kytara, zpěv), Pavel Kopřiva (housle), Roman Jež (klávesy), Dalibor Dunovský (baskytara), Pavel Bříza (bicí) a Vratislav Lukáš (violoncello). V aktuální sestavě tedy najdeme jak hudebníky, kteří ve skupině působí od jejích počátků v 70. letech (Kopřiva, Venclovský), tak relativní nováčky (Bříza). Fanoušky starších písní skupiny potěší návrat Vratislava Lukáše, který byl členem Folk Teamu v letech 1979—89. Spojení jeho violoncella s Kopřivovými houslemi a s hrou obou kytaristů bylo v té době pro zvuk kapely určující. A i když od té doby Folk Team přitvrdil a v některých pasážích se díky většímu zapojení kláves přiblížil k popu, výrazné melodie a originální Huvarovy texty zůstávají jejím hlavním poznávacím znamením.

Folk Team vznikl na přelomu let 1973 a 1974 nejprve jako duo Romana Venclovského a Pavla Kopřivy. „Venclovský dělal vždycky složitou muziku, žádné tři akordy. Pamatuji se, jak brněnskému rádiu stále vadila naše složitost – jednou textová, jednou harmonická,“ vzpomíná Pavel Kopřiva na oficiálním webu kapely. Před příchodem svého současného dvorního textaře Ivana Huvara skupina zpívala texty pianisty Borise Hály a také zhudebněnou poezii: od Josefa Kainara, Václava Hraběte nebo Jiřího Ortena. První LP desku Folk Team vydal v roce 1989, další alba následovala v porevolučním období především na Kopřivově vlastní značce FT Records.

Ale teď už si pojďte poslechnout písničku Skála

 

A to už je tenhle týden zase vše.

Loučím se s vámi svým tradičním pozdravem....suprové vandry a suchou stezku.

Ahoj

TOULAVEJ

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář