Jdi na obsah Jdi na menu
 


Písnička před vandrem - Ruty-Šuty Arizona, Texas

21. 1. 2015

Ahoj kamarádi,

týden utekl strašně rychle....v trampských řekách (Zlatá řeka, Stará řeka a další) proteklo hodně vody a já tu pro vás mám další PÍSNIČKU PŘED VANDREM.

Tentokrát jsem zalovil na desce Vandr do padesátejch a na YouTube našel video k téhle desce Ruty-Šuty Arizona, Texas . U videa je napsáno, že zpívají a hrají Tony Linhart a přátelé. Já jsem pro vás našel trochu víc infa o téhle desce.

http://www.popron.cz/fotocache/bigorig/305284.jpg

Vandr do padesátejch  je deska plná osvědčených autorů a interpretů písní k táborovým ohňům. Nejlepší trampské písně všech dob.  

Nahrávka pochází z katalogu filrmy Venkow a je datována rokem vzniku 1991, o rok později se dočkala pokračování.  Country už v té době nebylo zakázané a alegorie v textech ztrácely svůj význam. Vzniklé album Vandr do padesátejch obsahovalo dosud nepublikované písně z padesátých let a dodnes zasluhuje pozornost. I přes tehdejší nechvalné kritiky mělo velkou odezvu u fanoušků. Trampské písně začaly být na roztrhání a různá vydavatelství začala vydávat stále více kýčů a trampská píseň spěla do záhuby…

http://www.muzeum-hudby.cz/data/images/2014/01/W/32.jpg

Hrají a zpívají: Spojené trampské osady Brno, Spojené osady Praha, KTO, Wabi Ryvola, Kapitán Kid, Tony Linhart, František Hacker, Milan Sob, Tomáš Pergl, Ferry Fridich, Petr Třebický, Zdeněk Skarlandt, Václav Maršálek, Josef Zázvorka, Pavel Tumpach (Maťák), František Vytiska, Pavel Hurt, Oldřich Dolejš, Petr Dűrhammer, Jiří Přibyl, Karel Vašák (Tulák Charlie), Petr Šplíchal, Přemysl Vágner, Václav Bláha, Milda Totter, Tomáš Smetana, Vít Fiala, Zuzana Reinischová, Hana Řeháčková, Dana Hackerová, Marcela Voborská, Hana Sýkorová, Eva Zabilková, Věra Zázvorková, Lenka Zázvorková.

Takže to je seznam těch, co si na desce zahráli a zazpívali a tady vám tu písničku v pdání tohohle úžasného trampského sboru nabízím.

A to už je úplně vše....takže přeju suprové vandry a suchou stezku.

Ahoj

Toulavej