Jdi na obsah Jdi na menu
 


Písnička před vandrem - Roháči - Toulavej

31. 5. 2018

Ahoj kamarádi,

blíží se víkend ..mělo by snad být hezky....snad vás nechytne nějaký přívalový déšť...tak se běžte toulat...šup šup.

Nedávno jsem  zase poslouchal první album skupiny Roháči z roku 1990. V tom roce získali Roháči i Zlatou Portu.

Výsledek obrázku pro roháči

Na albu je i píseň Toulavej, kterou nazpíval i autor písně Vojta Kiďák Tomáško. Je to moje hodně oblíbená písnička a já jsem ji  dnes vybral v origináním podání skupiny Roháči jako PÍSNIČKU PŘED VANDREM.

rohaci---rohaci-1_nahled.jpg

Vojta Kiďák Tomáško je legendární folkový a trampský písničkář z Lokte. Bývalý člen skupiny Plížák a zakladatel skupiny Roháči. Držitel několika Port a autor legendárních písní Toulavej, Česačů bavlny bál, Bílej tirák, Nebe plné koní, Jedeme za sluncem, Zelená košile.

V podedici Trapsaveckých miniatur „Hříchy porotců“, vyšel sborník Toulavej nejen v písnich. Sborník je věnován dvojnásobnému porotci a známému trampskému bardovi Kiďákovi.

Najdete v něm Kiďákovi povídky, které často předčítá na svých recitálech, které jsou nahrané na některých jeho CD, ale v tištěné podobě dosud nevyšly.

Skupina Roháči je z podkrušnohorského městečka Loket. Vznik této skupiny se datuje od jara roku 1975, kdy se pár kamarádů domluvilo na společném muzicírovaní, základ tvořili také někteří bývalí členové sokolovské skupiny Plížák.

Výsledek obrázku pro toulavej

Někdo z vás, kdo chutnal dálku, jeden z těch, co rozuměj,
ať vám poví, proč mi říkaj, proč mí říkaj Toulavej.

To je část textu písně....každý z nás má nějaký svůj oblíbený tulácký ráj...někdo se rád toulá ve skalách a lesích Roverek....někdo na Kokořínsku...jiný třeba u Oslavky.

 My s přítelkyní se poslední dobou rádi touláme skalami Kokořínska ... Roverek a Českého ráje....krásné rokle mezi skalami...nádherné výhledy ze skal ... prostě nádhera.  Pokud uhnete ze značených cest, nemusíte celý den potkat žádné lidi ... jen kamarády trampy a lesní zvěř.
Takže vám přeju, abyste si užili víkendové toulání a tady už je videoklip s touhle krásnou písní.

Suprové vandry a suchou stezku přeje

Toulavej

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář