Jdi na obsah Jdi na menu
 


Písnička před vandrem - Pětník - Jackova píseň

9. 11. 2017

Jack se strašně vody štítí,
jak má námořníkem býti?
Původem z moravské vísky
moře nezná, zato zná whisky.

Ahoj kamarádi,

víkend už je tady a s ním další PÍSNIČKA PŘED VANDREM. Dnes vám nabídnu písničku z dílny slavného tria Werich, Voskovec, Ježek s názvem Jackova píseň, ovšem ve velice netradičním podání. Tuto píseň vám dnes zapěje skupina Pětník.

Výsledek obrázku pro Jackova píseň

Nejdřív nějaké info o skupině Pětník.

Skupina Pětník  nepoužívá hudební nástroje...jen zpívá.  Acapelová skupina Pětník byla založena v roce 1999, interpretuje vlastní i převzaté písně různých hudebních žánrů ve vlastních originálních hlasových aranžích.... mimo jiné i trampské písně...nedávno jsem do této rubriky od nich zařadil "ryvolovku"  Tunel jménem čas. Teď vám tedy v jejich podání představím slavnou Jackovu píseň.

Co o písni Pětník říká.

O jednom nesplněném rodičovském projektu

Píseň o tom, jak je výhodné se v mládí naučit plavat, má výhodu, že se dá zazpívat téměř kdekoli - dá se považovat za swingovou, trampskou, divadelní, námořnickou... že to ti tři pánové ale uměli napsat!

Výsledek obrázku pro Jackova píseň

Ještě něco o písni.

O skladbě Jackova píseň jsem toho moc nezjistil .... info o hudbě se trochu rozchází...někde se píše, že píseň složil Jaroslav Ježek...jinde se uvádí, že je to traditional. Aspoň u autorství textu je jasno...text. Voskovec-Werich .... vznik Jackovy písně - Osvobozené divadlo 1928 - 1933 ... dokonce jsem nalezl i přesnější datum...rok 1932..Nahrál ji tehdy Ježkův Orchestr Osvobozeného Divadla....a to je asi vše.

...tak a teď už tedy Jackova píseň a skupina Pětník.

A to je dnes zase vše...loučím se s vámi svým tradičním pozdravem "SUCHOU STEZKU A SUPROVÉ VANDRY"

Tak ahoj

TOULAVEJ

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Paráda

(Pavel Slim Mazal, 9. 11. 2017 12:35)

Tak tomu říkám sluchaři ! To se nedá naučit ! Stejně obdivuhodní jsou 4tet .