Jdi na obsah Jdi na menu
 


Písnička před vandrem - Ozvěna - Krysař

18. 5. 2018

Ahoj kamarádi,

dneska vám nabídnu krásnou písničku Krysař .... hudbu složil francouzský zpěvák a kytarista Hugues Aufray ... český text je od Ivo Fischera. Původně ji česky nazpíval Waldemar Matuška. Já vám ji dnes ale nabídnu od brněnské skupiny Ozvěna,  která ji v roce 1997 nahrála na album Prázdný nádraží.

Výsledek obrázku pro Ozvěna Brno

Ozvěna na Portě 1985

Tady trochu infa z webovek kapely:

Brněnská trampská skupina Ozvěna se poprvé před mikrofony představila v klubu Horizont v Brně - Lesné v září 1978. Předtím to byla slezinová parta kamarádů, jezdících pod názvem "Sdružení brněnských tunelářů", ven do přírody za účelem relaxace po "náročném pracovním týdnu".

V počátcích své hudební historie začali pořádat nekonečnou řadu P.T.O. (Písničky táborových ohňů). Ve své době to byla prakticky jediná povolená pravidelná akce toho druhu v Brně. Díky pravidelným večerům P.T.O. s různými hosty (Honza Dobiáš, Michal "Jupp" Konečný, Irena "Silence" Přibylová)  se zase oni mohli dostat dál za brněnská humna (Táborový oheň MS v Praze v Malostranské besedě, Svojšický slunovrat, FTP Horní Jelení, Sokolovský dostavník...).

Ozvěna na Čápovně na Brdech

Přišla první ocenění - v Sokolově autorská Porta 1980 za "Supovu" píseň "Nádraží", nějaké to vítězství na FTP Horní Jelení, Mohelnickém dostavníku...

Dál jezdili po festivalech, soutěžích, později i natáčeli v rozhlase a v televizi, žili naplno muzikou. Ozvěna získala Interpretační Porty v Plzni v letech 1985 a 1986, vyhrála Jizerskou notu, Zpívající Totem v Karviné...

V roce 2014 skupina Ozvěna vyhlásila konec koncertování (nikoli slezin, jak známo) ... vystupuje spíše příležitostně např.19.10.2016  na 245. večeru Písní táborových ohňů OZVĚNY v klubu Leitnerka v Brně a nebo 13.5.2017 na festiválku trampských a folkových skupin - Písničky z Leitnerky č. 2.

No a zde už si poslechněte Krysaře od skupiny Ozvěna ....opravdu krásná písnička.

Takže přeju hezké i když tento víkend možná deštivé vandry.

Ahoj

Toulavej

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář