Jdi na obsah Jdi na menu
 


Písnička před vandrem - Miki Ryvola - Zelené pláně

6. 11. 2017

Ahoj kamarádi,

už se zase blíží víkend a k němu samozřejmě patří vandry..... a na vandry se chodí nejen do lesa nebo do skal, ale i po "zelených pláních". No a k tomu patří písnička Zelené pláně.

39zft9g7gx.jpg

Foto Karel Pazderka

Skladbu, která se v originálu jmenuje Greenfields, v roce 1957 nazpívala americká skupina The Easy Riders a po ní spousta dalších umělců.

U nás ji také nazpívalo spoustu interpretů ... mimo jiné i Miki Ryvola.  I takové trampské legendy jako Ryvolové zařadily do svého repertoáru převzaté skladby.

Výsledek obrázku pro 16 nej od táborových ohňů

Miki ji nazpíval na album 16 nej od táborových ohňů.

Jak vlastně tohle album vzniklo?

Které písničky si nejraději zpíváte u ohňů s přáteli? Tak tuto otázku položilo před časem Country rádio příznivcům trampské, folkové a country muziky. Anketa dopadla celkem podle očekávání, příjemné překvapení však přináší vydařené cédéčko obsahující 16 písní natočených pole výběru posluchačů. Najdete na něm sice samé staré fláky, každý ale v novém a často velice překvapivém aranžmá. Producent a muzikantské srdce celého projektu Luboš Malina si s jednotlivými songy pohrál obdivuhodným způsobem. Nemalým dílem přispěli i samotní interpreti a vdechli tak starým hitům novou duši. Miki Ryvola, František Nedvěd, Wabi Daněk, Robert Křesťan a Ivan Mládek zpívají s obrovskou chutí a dokonalým citem pro věc. Studiová kapela založená na muzikantech Druhé trávy si, podle zvuku a drivu, jaký nahrávky mají, musela natáčení skvěle užívat…

Foto Jiří Turek

Honza Dobiáš (mimo jiné redaktor týdeníku Mladý svět, moderátor, redaktor Music Open a velký znalec trampské a folkové hudby) se Mikiho v rozhovoru pro ePortýr zeptal:

Nazpíval jsi krásně Zelené pláně. Existuje ještě něco jiného od jiného autora, než jsi ty, co jsi nazpíval? 

Miki: Zelený pláně miluju od chvíle, kdy jsem je prvně slyšel. V anketě Country rádia ´Šestnáct písní´ jsem dostal nabídku píseň natočit, s velkou radostí a chutí jsem ten krásnej song zazpíval, s nádhernou podporou kluků Malinů.

Jinak jsem občas pomáhal přátelům a kamarádům ve studiu, s Hoboes jsme však dělali výhradně Wabiho a moje písničky.

Celý rozhovor zde.

Ale teď už si poslechněte Zelené pláně v podání Mikiho Ryvoly.

Takže až půjdete zase vandrem a před vámi se objeví "zelené.pláně", vzpomeňte si na tuhle  krásnou Mikiho verzi téhle písně a třeba si ji zabroukejtewink.

...tak ahoj

Toulavej 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Díky

(Libor Cliff Kubálek, 25. 12. 2017 3:12)

Díky za krásnou vzpomínku na píseň "zelené pláně" s radostí jsem si zazpíval ssebou.