Jdi na obsah Jdi na menu
 


Písnička před vandrem - Letní vlakovej speciál

29. 7. 2015

Ahoj kamarádi,

je tady léto...doba prázdnin, vandrů a toulek. Přes léto nemám na pravidelnou rubriku PÍSNIČKA PŘED VANDREM moc času, takže jsem se rozhodl, že vám udělám takový měsíčník....tentokrát Vlakovej letní speciál....tedy písničky o vlacích...nádražích a všem co je s vlaky spojeno.

http://www.zubacka.cz/stare/akce/20111011_boruvkova_parni_sobota_na_zubacce_20_sprna_2011/pv_20110820_023.jpg

Trampové a tuláci...a vlaky k sobě určitě patří....tulák je anglicky hobo...a tak jako první je tu písnička Hobo. Nejprve je krátký dokument o tulácích a pak následuje tahle krásná ryvolovka. myslím, že tahle písnička na začátek tohohle speciálu patří...tak přeju příjemnou jízdu.

A jedeme dál....na tratích vlaků jsou i prázdná nádraží...tady je jedna písnička o prázdném nádraží....brněnská skupina Ozvěna a písnička Nádraží.

...a náš speciální vlak vyjíždí z nádraží...skupina Greenhorns kdysi nazpívala písničku Oranžový expres...Helou, kam jedeš tuláku? Nevim

..tady je...krásná foukačka Tomáše Linky....zpěv Mirek Hoffmann....nádhera

...a pokračujeme do další stanice....občas se na vlak i čeká...a občas i pěkně dlouho....ještě jednou Greenhorns - Čekání na vlak.

A opět je tu ryvolovka...bratři Ryvolové a Hoboes nazpívali o vlacích hodně písniček...tady je jedna z nich...Tunel jménem čas...

Co by to bylo za "vlakovej speciál", kdyby tu nebyla písnička od Kamelotu - Pozor tunel .... tak tedy "Jimmy – Jimmy – Jimmy – Jimmy, pozor tunel"

Hodně známá je trampská písnička Vlak půlnoční...Hudba:Parta z vlaku a Spojené T.O. Praha - Vlak půlnoční -
Obraz: kousky z dokumentárního filmu Potlach(1967,režie Pavel Březina)

Náš vlakovej speciál vjíždí do nádraží a zahvízdá.... Blues hvízdavého vlaku a skupina Greenhorns.

...a dojeli jsme do další stanice...a hrajou tu Hoboes písničku Mrtvej vlak

 

Je ráno, je ráno....nohama stíráš rosu na kolejích. Tak tahle písnička tu nesmí chybět...Wabi Daněk s ní kdysi sdílel velký úspěch všude kde ji zahrál...zlidověla a hrála se snad u každého ohně...tak Wabi hraj, ať se nám v tom našem speciálním vlaku dobře jede.

O vlacích je i písnička od Žalmana ...Jdem zpátky do lesů...vlak nám včera ujel ze stanice do nebe, málo jsi se snažil, málo šel jsi do sebe, ... Tak jedem dál a k tomu nám hraje Žalman & spol.

 

Dlouho jsem přemýšlel jakou písničku dát na konec...a nakonec padla volba na tuhle ..... Wabi Ryvola, Tony Linhart - Pikovickej Pacifik

..... náš letní "vlakovej speciál" dojíždí do cílové stanice.

A jsme na konci...vystupovat a hurá na vandr....a v září se zas na vás těším u pravidelné PÍSNIČKY PŘED VANDREM.

Loučím se s vámi svým tradičním pozdravem....suprové vandry a suchou stezku.

Ahoj

TOULAVEJ