Jdi na obsah Jdi na menu
 


Písnička před vandrem - Letní speciál tentokrát toulavej

15. 8. 2018

15661663_4_lhj3zm.jpg 

Ahoj kamarádi,

je tady léto...doba prázdnin, vandrů a toulek. Přes léto nemám na pravidelnou rubriku PÍSNIČKA PŘED VANDREM moc času, takže jsem se rozhodl, že vám udělám takový písničkový občasník...takový speciál s více písničkami....tentokrát Toulavej letní speciál. 

A začneme písničkou od starých dobrých Roháčů .... Tuláckej ráj.

 

 

 

No a jsme u druhé písničky...Brontosauři - Brdskej kemp

Béďa Šedifka ... Duo Komáři... Brdské toulání ....Skvělá písnička inspirovaná touláním 40 trampů, tzv. 17. ročník Old Boys Expedition, včetně Bédi Šedifky přes Brdy.

...a máme tu krásný duet Wabi Ryvoly a Wabi Daňka z desky Básník a tramp. V roce 2000 se na trhu objevilo album Wabi Ryvola - básník a tramp, na kterém se nemalou měrou podílela skupina Magison. Deska se točila v březnu a k zesnulému Wabi Ryvolovi, jehož hlas zůstal zachycen na archivních nahrávkách z počátku 80. let, se postupně nově dotočila celá muzika (kontrabas na celé desce nahrál Luděk Žofák) a dozpívaly ostatní pěvecké party. S Wabim si přišli zazpívat např. Roman Horký, Wabi Daněk, Pavel Žalman Lohonka, Tony Linhart, Miki Ryvola a další. Všechny sbory na albu nazpíval Magison.

A jsou tu opět Brontosauři a toulání ve skalách.

Marko Čermák a Paběrky to jsou velcí tuláci...a o toulání je i následující písnička

Nakonec mám pro vás dvě Ryvolovky...nejdřív Island...

...a rozloučím se s písničkou Loudavé návraty.

A to už je tenhle týden zase vše.

Loučím se s vámi svým tradičním pozdravem....suprové vandry a suchou stezku. A v srpnu bude ještě letní speciál s písničkami starých trampů..

Ahoj

TOULAVEJ

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář