Jdi na obsah Jdi na menu
 


Písnička před vandrem - Letí šíp

Ahoj kamarádi,

dnes mám pro vás dvě verze jedné staré trampské, nebo dá se říct westernové písně .... a to písně LETÍ ŠÍP ...jedna verze je od skupiny Pacifik, takže novější...a druhá z doby kdy vznikla v podání R.A.Dvorského a jeho Melody Boys..

Autory skladby jsou bratři Ríša a Ruda Juristové.

http://muzika.impuls.cz/images/8/89/Pacifik_-_20_nej.jpg

Countryová, trampská a folková hudební skupina Pacifik vznikla roku 1971. Skupinu založilo několik hudebníků z bývalých hudebních skupin Drnkači a Mantrap. Od té doby Pacifik patří ke stálicím naší folkové a country scény, na které úspěšně působí dodnes. Jeden z otců zakladatelů kapelník Tony Linhart patří bezesporu mezi nejvýraznější české autory a osobnosti tohoto žánru.

Skupina Pacifik skladbu nahrála na své album Legendy trampské písně - Pacifik 20 nej. Tady vám ji nabízím.

 

A teď nějaké info o interpretovi druhé verze.

Rudolf Antonín Dvorský, vlastním jménem Rudolf Antonín, byl český hudební skladatel, kapelník, klavírista, zpěvák, herec a nakladatel.

V roce 1929 R.A.Dvorský založil vlastní orchestr Melody Boys, který existoval do roku 1945. Orchestr měl velmi široký záběr, většina jeho členů ovládala několik hudebních nástrojů. Během chvíle se tedy saxofonová sekce proměnila ve smyčce. V jeho repertoáru se nacházely lidové písně, tanga, swing, jazz...ale i trampské nebo spíš westernové skladby.

Tady je původní verze písně Letí šíp od R.A.Dvorského a Melody Boys

 

Víkend už je tady...takže hurá na vandr.

Suchou stezku přeje

Toulavej

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář