Jdi na obsah Jdi na menu
 


Písnička před vandrem - Já bych chtěl bejt bohatej

8. 10. 2014

images.jpgKdybych já byl strašně bohatej
chodil bych doma furt nahatej
koupil bych si televizí pět
z baráku bych nevylez pět let

 Ahoj kamarádi,

máme tu zas víkend a je tu chvilka pro 

PÍSNIČKU PŘED VANDREM.

  Poslední deska Wabiho Ryvoly Básník a tramp byla natočena z dobových záznamů a dotočena ve studiu za přispění dalších interpretů pět let po smrti tohoto velkého trampského autora, zpěváka, hudebníka...ale hlavně trampa. Významnou měrou se na této desce podílela skupina  Magison. Já jsem z téhle desky vybral písničku Já bych chtěl bejt bohatej, kde dotočil své vokály Honza Vyčítal.

Wabi vlastně  "bohatej" byl...to bohatství byla jeho tvůrčí schopnost, celoživotní tramping a jeho skvělý hlas.

Bohužel jsem na YouTube nenašel klip...takže nabízím aspoň klip, který jsem vytvořil já. Na nápad dát tuhle písničku jako písničku před vandrem mě vlastně přivedl Cimbura, který ji chtěl dát na Facebook, ale nenašel ji na YouTube. Tak jsem si řekl..."jo to by mohla být písnička před vandrem" ....

Tady citace o vzniku desky ze stránek skupiny Magison:

  V září 2000 odvysílala Česká televize pořad o Trampské Portě, ve kterém jsme byli jedním z hlavních účinkujících a na trhu se objevilo album Wabi Ryvola - básník a tramp, na kterém se Magison nemalou měrou podílel. Deska se točila v březnu a k zesnulému Wabi Ryvolovi, jehož hlas zůstal zachycen na archivních nahrávkách, se postupně nově dotočila celá muzika (kontrabas na celé desce nahrál Luděk Žofák) a dozpívaly ostatní pěvecké party. S Wabim si přišli zazpívat např. Roman Horký, Wabi Daněk, Pavel Žalman Lohonka, Tony Linhart, Miki Ryvola a další. Všechny sbory na albu nazpíval Magison. Byla to pro nás velmi příjemná práce a považujeme za velkou čest, že nás producenti desky, Tony Linhart a Josef Blažejovský, oslovili.

Zde video...hezký poslech.

 

 Tak to byl Wabi a Já bych chtěl bejt bohatej.

 

Suchou stezku na vandru přeje

Toulavej


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář