Jdi na obsah Jdi na menu
 


Písnička před vandrem - Hop Trop - Vodácká holka

5. 2. 2016

Ahoj kamarádi,

weekend už je zase za dveřmi a já tu mám dnes pro vás písničku Vodácká holka od skupiny Hop Trop.

Tu vodáckou holku si navěky nech,
netop ji, nezaháněj,
svou víru, svou sílu, svý štěstí i pech,
svý strachy, svý prachy, svůj poslední dech
jí poctivě odevzdávej
a lásku za lásku dávej.

Tuhle skupinu snad ani není třeba představovat...tak jen krátce ... použiji zde odpovědi Samsona (Jaroslav Lenk) z rozhovoru pro Deník.cz.

Pivní přezdívka

O začátcích trojky Jaroslav „Samson" Lenk, Ladislav „Huberťák" Kučera a Jaromír „Šroub Vondra", kteří spolu píší a vystupují v nezměněné sestavě již přes 35 let.. vyprávěl první jmenovaný.

Prozraďte, jak vznikly trampské přezdívky členů tria Hop Trop Samson, Huberťák a Šroub?
Já mám svou proto, že jsem v patnácti letech v souboji s pivem Samson 10° prohrál 15:0 na půllitry. Huberťák proto, že na vandr nosil dlouhej kabát a u Šrouba dodnes nevíme, proč se mu říká šroub. Ale asi to bylo něco se sexuálním podtextem a tak to na sebe nikdy „nepráskl".

A jak vznikli Hop Trop? Jste pohrobci Máků?
Vůbec ne. Hop Trop vznikli souběžně po dvouletém trvání Máků. Jednou přišel na jejich koncert Ladislav Huberťák Kučera a protože jsme měli koncert se skupinou Verumka, se kterou kamarádil, řešili jsme, že je na Kladně a spravuje kytary. No, a protože mi prošlápli kytaru v hospodě, nechal jsem si ji od něj spravit. Tam jsme zjistili, že bychom mohli napsat pár písní a tak jsme si na to sedli. Já jen skočil do hospody pro basáka, toho třetího, kterýho jsme potřebovali. Vlastně tak fungujeme pětatřicátý rok bez jediné změny.

No a teď už něco o tom jak vznikla písnička Vodácká holka ....

Jak souvisí album „Proč bychom se netopili" (1996, hrají Hop Trop i Samson a jeho Parta) se stejnojmennou humoristickou knížkou a následně i seriálem?
Souvisí s ním velmi, protože Zdeněk Šmíd (1937 - 2011) je autorem všech textů, které na té desce jsou. Se Zdeňkem jsme byli kamarádi, tak jsem za ním přišel, jestli nemá nějaké texty. Řekl: „Mám a dám ti i ty z knihy". Vyšla totiž v Odeonu, ale tam mu z ní vyhodili i texty, které byly jasné hity, třeba Vodáckou holku. To nám přišlo líto a použili jsme je na desku. Sám Zdeněk hrával se skupinou Plavci z Bochova, takže třeba Černý vody, které vyšly na tom albu, zpívala Dáša Hámová, což je maminka moderátora Aleše Hámy.

Tak dost povídání a pojďme si Vodáckou holku pustit...
Zdroj: http://www.denik.cz/hudba/jaroslav-samson-lenk-zenska-do-muzske-kapely-nepatri-20150324-6y4u.html

Zdroj: http://www.denik.cz/hudba/jaroslav-samson-lenk-zenska-do-muzske-kapely-nepatri-20150324-6y4u.html

A to už je dnes úplně vše...snad jen můj tradiční pozdrav  .... suchou stezku a spoustu skvělejch vandrů....

Ahoj

Toulavej