Jdi na obsah Jdi na menu
 


Písnička před vandrem - Hoboes - Song abonenta jihozápadní dráhy

21. 3. 2017

Už jako holka malá
vlakům jsem mávávala
a hádala kdy za les dojedou
kam koleje mě jednou zavedou

Ahoj kamarádi,

dnešní PÍSNIČKA PŘED VANDREM je vzpomínkou na zpěvačku skupiny Hoboes Jarku Vrbovou. Letos 20. března uplynulo 20 let od její smrti.

Výsledek obrázku pro Jarka Vrbová

Do skupiny Hoboes přišla v roce 1963 a složila několik textů k písním skupiny. Do kapely přišla, když odešel Míra Navara a nahradila ho svým nádherným altem. Vystudovaná právnička a osobitá žena.....

Zde ještě před Hoboes v Triu osady Údolí Raků, zleva Karel Veselý ml.,Jarka Krátká-Vrbová a Honza Salivar  (Lucerna 1963)

Přitahovala i odrazovala muže. Byla krásná, energická, inteligentní. Byla ještě součástí toho původního Zlatého klíče, nově budovaného Fort Hazardu, kterého z osadního pověření koupil Pete Heřman na úplném sklonku 60. let.... Hazardu plného prken a jemných intelektuálů, za kterými bylo nádherné zajíždět. Jarka Vrbová patřila do nejslavnější sestavy Hoboes, která už natáčela desky a občas byla i v televizi.

Výsledek obrázku pro skupina hoboes

Já jsem dnes od Jarky Vrbové a Hoboes vybral písničku Song abonenta jihozápadní dráhy .... hudbu složil Wabi Ryvola...text napsala Jarka Vrbová a skladba vznikla 15.6.1976.

Takže teď už se zaposlouchejte do krásného hlasu Jarky Vrbové.

...a  to je dnes zase vše... přeju hezké vandry.

Pokud možno suchou stezku...na Brdech...na Roverkách....a nebo kdekoliv, kde je vám fajn.

Toulavej

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář