Jdi na obsah Jdi na menu
 


Písnička před vandrem - Devítka a Pětník - Holka od koní

24. 5. 2018

Ahoj kamarádi,

víkend už je tady a s ním další PÍSNIČKA PŘED VANDREM. Dnes vám nabídnu písničku z dílny Honzy Brože ze skupiny Devítka, která se jmenuje Holka od koní. Skladbu uslyšíte ve dvou verzích, nejprve v originální verzi skupiny Devítka .... no a potom ve velice netradičním podání skupiny Pětník

devitka-a-petnik.jpg

   Devítka je hudební  skupina s více než dvacetiletou tradicí. V jejím středu je kytarista, zpěvák a písničkář Honza Brož.  Patnáct let jste ho spolu s Jindřiškou Brožovou  mohli  vídat i  ve skupině Žalman a spol.

   Devítka se opírá  o dvě dospělé kytary, výbornou baskytaru, barevný vokál, ale hlavně o původní repertoár melodických písniček, s výraznými texty.

A tady už je jejich Holka od koní.

A teď už pojďme k druhé verzi téhle písně, nabídne vám ji skupina Pětník.

Nejdřív nějaké info o skupině Pětník.

Skupina Pětník  nepoužívá hudební nástroje...jen zpívá.  Acapelová skupina Pětník byla založena v roce 1999, interpretuje vlastní i převzaté písně různých hudebních žánrů ve vlastních originálních hlasových aranžích.... mimo jiné i trampské písně...nedávno jsem do této rubriky od nich zařadil "ryvolovku"  Tunel jménem čas a také Jackovu píseň. Teď vám tedy v jejich podání představím Holku od koní.

Co o písni Holka od koní Pětník říká.

Ukradená svatozář

Tak dlouho jsme poslouchali na folkových festivalech Devítku, tak dlouho jsme jim záviděli jejich megahit, až jsme se u Kdyně za pódiem furiantsky rozhodli ke krádeži. Pak se Honza jednoho dne probudil a bylo mu jasné, jak romantiku ve slokách zrytmizuje.

Takže tady je verze od skupiny Pětník

A to je dnes zase vše...loučím se s vámi svým tradičním pozdravem "SUCHOU STEZKU A SUPROVÉ VANDRY"

Tak ahoj

TOULAVEJ

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář