Jdi na obsah Jdi na menu
 


Písnička před vandrem - Amazonka

31. 10. 2014

Ahoj kamarádi,

dnes vám nabídnu jako PÍSNIČKU PŘED VANDREM jednu z nejznámějších písní od HOP TROP a to Amazonku.

Kluci tenkrát, co tě znali,

všude, kde jsem s tebou byl,

"Amazonka" říkávali,

a já hrdě přisvědčil.

Legendární trampské trio Hop Trop hraje už 34 let  a stále v nezměněné sestavě.

Ladislav Huberťák Kučera, Jaroslav Samson LenkJaromír Vondra, přezdívaný Šroub.

Skupina vydala už asi 11 vlastních alb, ale její písně jsou i na různých kompilacích. Za desku s názvem Hop Trop II. obdrželi hudebníci zlatou a později i platinovou desku. Velké množství cen získal Hop Trop při festivalu trampské hudby Porta.

„Na ty časy vzpomínám moc rád. My jsme vyhráli ty nejvyšší ceny za interpretaci i autorství, a v roce 1988 jsme dokonce obdrželi Zlatou Portu,“  uvedl Samson, který byl v jednom roce i osobností Porty.

Asi nejznámější píseň, Amazonka, je i po těch létech svěží, hraje se snad na každém jejich koncertu...ale asi i skoro každého ohně...je sice trampská, ale člověk cítí, že je pro každého.
Je to možná tím, že je to obyčejný životní příběh a tramping je tam zmíněn jen jako součást životního názoru, není v ní hlavní. Nenapsal ho Samson, ale Láďa Kučera a je podle skutečného příběhu. Je to takový trampský a folkový klenot, stejně jako Rosa na kolejích či Sbohem, galánečko...z dob kdy Porta byla ještě opravdu trampská a navštěvovali ji davy trampů všech generací a zpívalo skoro celé publikum...jo to byly časy...

A tady už je video s Amazonkou...

Takže to byla PÍSNIČKA PŘED VANDREM. Přeju vám suchou stezku na vandru.

Ahoj

Toulavej

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

vzpomínka

(Bubák, 7. 12. 2014 22:26)

Jo to byly časy, Porta v Plzni na Lochotíně, přes den na výstavišti kde byly koncerty na malejch scénách nebo se sedělo v krčmách např. Bajkal kde se hrálo jen tak, známí i neznámí muzikanti, kdo šel okolo, přisedl, vyndal svuj nástroj, zazpíval nebo jenom poslouchal. To už se nebude opakovat. Ahoj Jiříček Bubáček