Jdi na obsah Jdi na menu
 


Písnička před vandrem - AG FLEK - Carpe Diem

28. 6. 2016

Ahoj kamarádi,

je tady léto...nezadržitelně se blíží červenec ... srpen... doba prázdnin, dovolených...velkých vandrů.  Rubrika PÍSNIČKA PŘED VANDREM  bude přes léto nepravidelná...občas bude píseň jedna...občas bude tematický speciál (třeba tulácký nebo vlakový)...to ještě uvidím.

Já vám dnes nabízím písničku, která je moje oblíbená....rád si užívám dne,,,tak tedy CARPE DIEM od kapely AG Flek

V článku použito foto z webu kapely a obaly desek.

Písničku Carpe Diem složil a zpívá  Ivo Viktorín...slova napsal Vlasta Redl. Carpe Diem zpívá i Vlasta Redl, ale já vám nabídnu verzi Viktorínovu.

Něco o skupině

AG Flek je folkrocková zlínská hudební skupina, založená v roce 1977.

Skupina se prosadila na festivalu Porta. V roce 1978 získala vítězství v autorské soutěži za píseň Meditace. Následně v roce 1979 a 1980 skupiná získala 1. místo v interpretační soutěži.

http://www.agflek.cz/fotogalerie/foto6_5.jpgPůvodní složení skupiny bylo:

Ivo Viktorin (*15.6.1955, zpěv, kytara, klávesové nástroje)
Karel Markytán (*17.8.1954, kytara, foukací harmonika)
Josef Šobáň (*30.4.1955, baskytara)
Blanka Táborská (*3.9.1955, zpěv).V roce 1983 skupina vydala své první album. Album bylo vydáno jako AG Flek Panton 1983, nové jméno získalo až při reedici v roce 1996, kdy bylo nazváno Blázni umírají nadvakrát. Na tomto albu se podílel jako hráč na bicí Zdeněk Hromádka, který ve skupině působil v letech 1980-1982.Po odchodu Blanky Táborské skončilo první období skupiny. V této době skupina spolupracovala s Wabi Daňkem na jeho albu Rosa na kolejích.

V roce 1984 přišel do skupiny Vlasty Redl (elektrická kytara, zpěv). Skupina začala znovu koncertovat a z čistě folkové skupiny se stala spíše skupina folkrocková. V roce 1989 vyšlo skupině druhé album Dohrála hudba.Skupinu opustil Ivo Viktorín a přišli Radek Pastrňák, Richard Kroczek ml. (bicí) a Milan Nytra. Ti se později stali základem skupiny Buty. V této době vzniklo album AG Flek a Hradištan, které obsahovalo moravské lidové skladby ve velmi zajímavých úpravách.V roce 1996 se skupina AG Flek sešla znovu ve svém původním obsazení (Viktorin, Táborská, Markytán). Od roku 2000 opět koncertuje. Ve skupině v této době působí i Petra Škubala (baskytara), Petr Kovařík (klávesy, kytara) a Marek Šlapanský (bicí nástroje).

Tak ale teď už dost slov a pojďte se zaposlouchat do téhle krásné písně.

...a to už je dnes vše...užívejte dne...užívejte léta...užívejte vandry.

Suchou stezku a super vandry.

Ahoj

Toulavej

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář