Jdi na obsah Jdi na menu
 


Písnička před vandrem - Deska Trampská romance - 1.strana

31. 3. 2015

Ahoj kamarádi,

blíží se prodloužený velikonoční víkend.....učitelé děti mají volno už od čtvrtka...důchodci pořád wink... takže je možnost i šestidenního velkého vandru...a já tu mám pro vás PÍSNIČKU PŘED VANDREM...teda spíš písničky. Proto jsem tentokrát vybral písniček víc. Na YouTube jsem našel 1.stranu desky Trampská romance a rozhodl jsem se, že trampská klasika je to pravé, co k tomuto prodlouženému víkendu patří.

Deska Trampská romance vyšla v roce 1969 u vydavatelství Panton a je to deska s klasickými českými trampskými písněmi...je to  patrně nejlepší deska tohoto typu. Výběr nejznámějších písní zde nahráli a nazpívali Westmeni, Jeseteři, Rackové, J. Kukal, M. Vich ...a myslím si, že opravdu skvěle.

Málokdo ví, že  o vydádání této desky se zasloužil ing. Antonín ( TONY ) Hořínek (*13.1.1911 - 23.2.1988) ...autor trampských písní Umřel nám kamarád, Anita. Tony složil a otextoval přes 150, převážně trampských písní, z nichž mnohé se staly evergreeny - Aljaška, Pán sedmi moří, , Řeka nás volá, Přijď na chvíli, A to je ta hvězda, Cesta domů, Tuláku chudý či Stříbrná

hvězda.

V letech 1969 - 1975 se Tony jako producent Pantonu zasloužil o vydání celkem 3 LP "Trampská romance" a LP "40 let s trampskou písničkou" na nichž postupně představil klasické trampské písně v podání souborů Westmeni, Červánek, Setleři, Inkognito kvartet, Rackové, Jeseteři a Krajánci.

Díky němu vyšlo v Pantonu v letech 1965 - 1988 celkem 17 sborníků zvaných "trampská romance" a jejich vydávání ukončilo až Tonyho smrtí

Info čerpáno z článku z FOLKtime....zde odkaz na celý článek

Ing. Antonín ( TONY ) Horínek (*13.1.1911 - 23.2.1988)  autor - Vokoun Plzeň, T.O. SUCHÉ STUDÁNKY)   

http://www.muzeum-hudby.cz/data/images/2013/04/T/2036.jpg

Ale teď už pojďme k poslechu těchto krásných...klasických trampských písní..

A to je tenhle týden vše. Loučím se s vámi svým tradičním pozdravem....suprové vandry a suchou stezku.

Ahoj

TOULAVEJ