Jdi na obsah Jdi na menu
 


Moudra Wabi Ryvoly - část šestnáctá - Wabi by slavil narozeniny

5. 4. 2018

Ahoj kamarádi,

Wabi by 4.dubna slavil 83.narozeniny. Bohužel jsem včera nestíhal ... z práce jsem přijel večer ... tak dávám až dnes. K Wabiho narozeninám jsem vytvořil  tahle mimořádná narozeninová písničková MOUDRA WABI RYVOLY.

Jan Šilpoch - Folk Country 7-8/99

Nejdřív jedno krásné Wabiho moudro.

wabi.jpgVězni přírody   
Wabi

Vězni přírody se staneme tak či onak jednou všichni. To je tak kamaráde:

Prošoupáš první podrážky svých horalek, načichneš prvním kouřem z táborového ohně, přineseš si na rukou pozdrav a cejch lesa v podobě smůly a spálených prstů, začne se ti stýskat po té krásné volnosti tam někde dole v údolí, po kamarádech a zvuku kytary, neodoláš, pojedeš zas a znovu a znovu budeš oblékat stále vybledlejší košili, balit starou usárnu po tátovi a tak se z tebe poznenáhlu stane tramp. Po létech pak poznáš, že tramping neni jenom oheň a kamarádi, poznáš, že je to vlastně životní filosofie a svým způsobem i vyjádření naší národní povahy. Leccos se naučíš, leccos tě zklame, ale zůstaneš tomu podivnému harcování věrný - příroda tě zajme, tak je to už jednou provždy psáno. Vězni přírody se staneme tak či onak jednou všichni, i když je to nakonec třeba jenom ten hrob na konci tvé životní cesty. A tak se tomu nebraň, vždyť svoboda je to nejmenší, co člověk k životu potřebuje.

Ahoj!

No a teď usedněte a poslouchejte. Je před vámi 12 krásných Wabiho písniček.

Všední den

Věřím

Nechte mě žít

Vším čím jsem byl

Prokletá vůně hor

Made in Pade

Bejt starej chlap

Hobo

Země táhnoucích oblak

Bledá hvězda

Loudavý návraty

Island

...tak a to je vše...tak zas někdy.

Ahoj Wabi, zdravíme tě tam nahoře a připíjíme ti.

Toulavej

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ďakujem...

(Juro Granec, 5. 4. 2018 11:12)

Ahoj Toulavej, ďakujem za krásny mix pri príležitosti nedožitých 83 rokov barda českej /resp. C-S tramp-music/. Nezabudneme...