Jdi na obsah Jdi na menu
 


Moudra Wabi Ryvoly - část dvanáctá

2. 2. 2016

Ahoj kamarádi,

jsem tu zas po čase se svým občasníkem "MOUDRA WABI RYVOLY" ....opět jsou příspěvky (včetně případných ilustrací i fotek) převzaty ze stránek, které vytvořil Boko a obsahují vše možné o Wabi a Miki Ryvolových... Odkaz na stránky

Tak tedy dvanáctý díl povídání Wabi Ryvoly...pojďte se začíst do těch krásných moudrých slov a zaposlouchat do krásných tónů.

Nejprve vám nabídnu od Wabiho krásnou povídku.

Vždycky jsem mířil za obzor   Detonace 1 / 90
 

13.jpgVždycky jsem mířil za obzor. Cesta k horizontu je cestou k něčemu. Vždycky tam za tou čárou musí zase něco být. Nevědět co, je možné, ale vědět je krásné. Přiznávám se, že touha po dálkách a tajemnu nepoznaného je pro mne jako atribut člověčenství něčím mimořádným. Miluji záhady, protože jsem člověk.

Že právě takový a ne makový a že pravě tramp? Zdánlivá jednoduchost myšlení trampského národa skrývá v sobě naopak dávné pudové, v současné době snad až animální obrany proti civilizaci, za což jednou trampové budou vyznamenáváni, až jim prsa budou padat pod tíhou medailí. Oni ví!

Utíkat před civilizací se dá, ale nedá se nikdy utéct sám před sebou. Jednou bych rád vykonával funkci psychologa u VIC.

No jo. Člověk se svěří se svými myšlenkami kytaře, papíru a najednou jsou tady reportéři, apologeti, žoudálkové, prsaté matrony a tiše mluvící chlapci s brýlemi. Nevím komu a co, ale vždycky jsem v písních vyjadřoval podstatu věci. Právě tak v povídkách, které jsou némlich hozené do fantastiky. Komu se to nelíbí, ať si kupuje denní tisk. A stejně tam ta fakta nebudou košer... Takový je holt už jednou život a čím dřív se s tím člověk smíří, tím líp pro jeho syny a dcery (a konečně i ženy), protože tím dřív přistane na zemi a při tom si dokáže zachovat tu krásnou fantastickou volnost myšlení, nesešněrovanou ani civilizací, natož politikou, nebo fyzickými zákony. Ha! Těmi obzvlášť!

Já nevím. Teď je mi čtyřiapadesát a blbej jsem pořád jako za mlada. Takže něco člověk říká a jinak žije? Ba né. Rozumný podvědomý kompromis je to, co je potřeba. A tak cesta k dálkám za modravé obzory po bílých písčitých cestách, kroutících se údolíma našeho krásného, trochu snad jiného, ale pořád ještě českého světa. Nejlíp bos a dost pokorně. Život je kupodivu dost krátký!

http://www.boko.cz/wabi/data/ptaci/25.jpg...a teď je na řadě báseň od Wabiho ... je o přírodě, kterou Wabi miloval.

Ještě se zeptám tebe Přírodo

Potřebují tvé listy snad k asimilaci
podnikového pabouka ?
Potřebují snad tvé stromy
k tomu aby rostly za sluncem
ideologické konference ?
A potřebuje tvá tráva
k tomu aby šuměla a hořce chutnala
kádrové dotazníky ?
Já vím, jdeš vždy přímo k cíli.


...a na závěr jednu nádhernou Wabiho písničku.

No...a to už je dneska zase vše.

Všechny díly (už dvanáct) laugh najdete zde, když kliknete na odkaz   

  Moudra Wabi Ryvoly

Doufám, že se vám moudra Wabiho líbí a někdy zas ahoj.

Toulavej