Jdi na obsah Jdi na menu
 


Moudra Wabi Ryvoly - část desátá ... tedy jubilejní

10. 11. 2015

Ahoj kamarádi,

 jsem tu zas po čase se svým občasníkem "MOUDRA WABI RYVOLY" ....opět jsou příspěvky (včetně případných ilustrací i fotek) převzaty ze stránek, které vytvořil Boko a obsahují vše možné o Wabi a Miki Ryvolových... Odkaz na stránky

Tak tedy desátý ... tedy jubilejní...tedy slavnostní yes díl povídání Wabi Ryvoly...pojďte se začíst do těch krásných moudrých slov a zaposlouchat do krásných tónů.

Dnes vám nejdřív nabídnu jedno moudro a pak záznam rozhlasového pořadu "Kulatá muzika" kde hudební redaktor Martin Schuster představuje album Letokruhy.

http://www.boko.cz/wabi/data/ptaci/6.jpg

Tak tedy nejdřív jedno moudro.

Kdysi udělal Cimbura rozhovor s Wabim...a tady je odpověď na jednu otázku.

Cimbura.: Za svůj život jsi prošel řadu dělnickejch profesí. Která se ti líbila nejvíc a čím bys chtěl být, kdybys mohl?


Wabi.: Na tuhle otázku bych ti mohl odpovědět přímo v povídce... Nejvíc se mi líbila profese montéra. Vodjakživa jsem totiž chtěl bejt svobodným člověkem. Jedno je ovšem fakt: Člověk muskej je natolik člověkem, nakolik mu žena dovolí. Chtěl bych bejt custodem (něco jako kastelán pozn. C.) Kdybych mohl, tak bych byl láskou. Ale nikdo zatím neví, jak láska vypadá...

 

No a teď vám nabídnu již zmíněný záznam rozhlasového pořadu, kde hudební redaktor Martin Schuster představuje Vabiho album LETOKRUHY.

Wabi Ryvola - Letokruhy (2015)

Wabi Ryvla - Letokruhy - Foto: Hudební vydavatelství Supraphon

Foto: Hudební vydavatelství Supraphon

Písničkáři Jiřímu Ryvolovi nikdo neřekl jinak než Wabi. Patří - spolu s jeho mladším bratrem Mikim - ke klasikům moderní trampské písně, která začala dostávat podobu během 60. let minulého století.

 

Letos, v roce dvou kulatých výročí, na Wabiho Ryvolu vzpomíná i CD výběr z jeho nahrávek, nazvaný Letokruhy

Takže klikněte zde a zaposlouchejte se do těch krásných písniček. wink

 

A to už je dneska zase vše.

Všechny díly (už deset) laugh najdete zde, když kliknete na odkaz   

  Moudra Wabi Ryvoly

Doufám, že se vám moudra Wabiho líbí a někdy zas ahoj.

Toulavej