Jdi na obsah Jdi na menu
 


Moudra Wabi Ryvoly - část čtvrtá

24. 6. 2015

Ahoj kamarádi,

tak jsem tu zas po čase se svým občasníkem "MOUDRA WABI RYVOLY" ....opět jsou příspěvky (včetně ilustrací i fotek) převzaty ze stránek, které vytvořil Boko a obsahují vše možné o Wabi a Miki Ryvolových... Odkaz na stránky

Jan Šilpoch - Folk Country 7-8/99

Tak tedy čtvrtý díl povídání Wabi Ryvoly...pojďte se začíst do těch krásných moudrých slov.

Začneme takovou krásnou...moudrou Wabiho úvahou

Určitě jsem byl šťastnější...   Jižní stezka 4 / 68
Wabi

...se svým spacákem za 180 Kč a starou maskovanou celtou, to všechno svázané řemínkem z Kotexu za 0,20 Kč a hozené přes rameno, než ti, které jsem potkal a viděl v povodí jihočeské řeky jednoho červnového nedělního rána.

Jdu po břehu a najednou zjistím, že plot, přes který lezu, je už čtvrtý, že se beznadějně zamotávám do obdélníčků, čtverečků a kosodélníčků drátěnek, ohrad a ostnatých drátů - uprostřed přírody na kraji lesa, těsně u břehu řeky. Nejdříve jsem nevěděl, co s tím - mám nadávat, smát se, litovat? Pak mě to začalo bavit. Potom, co mi strašně překvapená paní skočila do chaty/ malého barevného paláce /pro klíč, odemkla branku a pustila mě ze svého soukromého pozemku, /jak prohlásila/ na veřejnou cestu, když jsem se už úplně zamotal do plotů, skalek, garáží, studen, sypaných pěšinek a zalévaných zahrádek. A to všechno uprostřed června v té nejkrásnější přírodě na břehu jedné z našich nejkrásnějších řek. Za mnou jako ozvěna šel smích a vtipy mužů a žen, které jsem potkal… Vím, přesně vím, co se skrývalo za jejich mužnými raně nedělními vtipy na mou adresu: …mám chatu, zahrádku, auto, garáž, je neděle dopoledne, na verandě mi hraje tranzistor, chytám ryby, mám manželku, děti, zaměstnání, postavení - a co ty? Lezeš si na můj soukromý majetek, máš fousy, a protože nejsi jako my /nemáš chatu, zahrádku, auto, garáž/ jseš směšný - ha, ha, ha.

Tak tedy vy, kteří jste tam chytali bronz a trávili zasloužený odpočinek po týdenní práci, vy, kteří jste si dokonce i panty na dveřích pobili plechy, aby je nikdo neodšrouboval, vy, kteří jste v jedné chatě dokázali /osmnácti (!)/ smrkům uřezat vrcholy proto, aby se větve rozrostly do šířky a ještě více zakryly vaše soukromí, vy, kteří jste si ostnatým drátem ohradili pomyslný kus své přírody, aby nějaký vousatý vágus, nedej bóže, náhodou, nešlápl na petržel, kterou spásáte svými králíky, vy, kteří jste ze života nepochopili nic jiného, než to, že člověk má jenom to, co opravdu má, vám bych chtěl říct jednu věc, kterou jsem pochopil právě v to červnové nedělní dopoledne:

Už kvůli vám jsem trampem. Kvůli vašim zvráceným představám o rekreaci, o věcech a vlastnictví. Kvůli vašim vtipům na ty, kteří se vymykají vašemu stádu. Jen si zalezte za své ostnaté drátěnky a branky s patentním zámkem. Pěstujte si své kedlubny a králíky a dál vštěpujte dětem své teorie o krásné přírodě.

A smějte se mi. Mám fousy, chodím pěšky, mám jenom spacák a starou maskovanou celtu. A jsem tramp.

Natáčení pořadu Zvláštní znamení touha 1980  Dlouhá cestaLíbila se úvaha? wink ... tak pokračujem dál ...  tentokrát to bude kus textu jedné Wabiho písně.

 

 

Co je to píseň    13.9.1973   117. Wabiho píseň

Hudba a text: Wabi Ryvola

***  ***  ***  ***  ***  ***  ***  ***  ***
Píseň je holka co už dávno spí
Píseň je barák kterej znáš
Píseň má modrý voči hladový
Píseň je ve třech mariáš
Píseň jsou jarní noci toulavý
Píseň je bouře v letní den
Píseň má věčně nohy bolavý
Píseň je nenávisti hlen
Píseň je štěstí lásky prchavý
Píseň je alkoholu pach
Píseň má k ránu voči krhavý
Píseň jsou vrásky a pak strach

...a na závěr jedna Wabiho báseň

Já!

Že prý byl Mičelángelo
obr umění.
Kdepák !
Největší obr na světě
jsem JÁ !

Vím totiž na beton proč voněj kytky
vím také proč kvete bez
ptáci mi nosejí koblížek zbytky
ostatní potravu dodá mi les
Všem velkým lidem já z úst slova beru
kochám se dikcí a plkám a lhu
o původ frází se radostně peru
jen když tím nasadím všem vlčí mhu

A proč taky ne, že jo.

Všechny díly (zatím čtyři) laugh najdete zde, když kliknete na odkaz   

  Moudra Wabi Ryvoly

A to už je tentokrát vše...připojuji se k Wabiho GOOD LUCK

.... a ještě přidávám svoje tradiční "Suchou stezku a hezké vandry" ....a někdy zas ahóóóój.

Toulavej