Jdi na obsah Jdi na menu
 


Konec trampingu a tuláctví v Čechách - Kopie

Ahoj kamarádi, z jistých zdrojů se ke mě donesly závažné informace. Připravuje se návrh vyhlášky o volném pohybování se v lese.

Byla by to opravdu závažná rána pro příznivce trampingu a volného toulání lesem

Majitelé českých lesů společně s ochranáři by rádi prosadili, aby od 1.1.2015...nebo nejpozději od 21. 3. 2015 platila vyhláška, podle které by se v českých lesích mohlo chodit pouze po značených turistických a cyklistických stezkách. Možná by se mohlo chodit i po zpevněných asfaltových neznačených cestách (tzv. lesácké cesty). Ale to ještě není dořešeno.

Znamenalo by to, že se nebude moct chodit jen tak lesem...po zvířecích stezkách...roklemi, toulat se ve skalách a pod. Tím by byl znemožněn přístup ke trampským kempům...na spoustu divokých vyhlídek...ke spoustě vodopádů, které jsou skryty v roklích potoků a nevede k nim žádná cesta. Nad vším by měla dohled nová ochranářská složka, složená ze zástupců lesů a zástupců ochranářských band, která by hříšníky odměňovala pokutou a vykázáním z lesa.

Jedinou záchranou by mohlo být to, že návrh této vyhlášky musí být předložen do Sněmovny a tam pak schválen. A to při rychlosti jednání našich poslanců může trvat hodně dlouho. Takže toulejme se volně lesem dokud to jde a doufejme, že to neprojde.

Případné komentáře můžete mrsknout dole pod reklamou.

(Zdroj informací: Lír. P.A.)

Ahoj

Toulavej